Monday Jul 15 Mon Jul 15
Tuesday Jul 16 Tue Jul 16
Wednesday Jul 17 Wed Jul 17
Thursday Jul 18 Thu Jul 18
Friday Jul 19 Fri Jul 19
Saturday Jul 20 Sat Jul 20
Sunday Jul 21 Sun Jul 21
BodyPump -please reserve 06:00 am - 07:00 am Lesley King 
 
 
 
BodyStep 08:30 am - 09:15 am Lisa Lockwood 
 
Deep Water Interval Workout 09:00 am - 09:45 am Kelly Hughes 
High Fitness 09:00 am - 09:45 am Olivia Evans 
RPM- please reserve 09:00 am - 09:45 am Aaron Blatt 
 
Barre 09:30 am - 10:15 am Kelly Raichel 
Strength and Conditioning 10:00 am - 10:45 am Regina Ford 
 
 
Iyengar Yoga 10:30 am - 11:30 am Amy Stewart 
Lift Light- Virtual or Live 11:00 am - 12:00 pm Pat Jones 
 
 
Yoga Stretch and Floss 12:00 pm - 01:00 pm Lee Hartline 
 
 
 
 
 
BodyPump -please reserve 04:30 pm - 05:30 pm Kelly Hughes 
 
BodyCombat 05:15 pm - 06:15 pm Paula Griggs 
SPRINT-please reserve 05:30 pm - 06:00 pm Rima Masters 
 
 
Xtreme Hip Hop Step - Intermediate 05:45 pm - 06:45 pm Avis Fields 
Vinyasa I/II 06:30 pm - 07:30 pm Hope Henderson 
 
SPRINT-please reserve 06:00 am - 06:30 am Melissa McNichol 
BodyBalance 08:00 am - 08:45 am Kelly Hughes 
 
 
 
 
BodyPump -please reserve 09:00 am - 10:00 am Heidi Shaner 
Butts and Guts 09:00 am - 09:45 am Kelly Hughes 
 
Cycle/Core - Please reserve 09:15 am - 10:15 am Nathan Garris 
 
Pilates Fusion - please reserve 10:00 am - 11:00 am Heidi Shaner 
 
BodyCombat 10:15 am - 11:00 am Alicia Edwards 
 
 
Better Balance Basics (chair optional) 11:15 am - 12:00 pm Kelly Hughes 
Dance Lively 11:15 am - 12:00 pm Pat Jones 
 
 
 
 
 
 
Xtreme Hip Hop Step - Intermediate 04:30 pm - 05:15 pm Avis Fields 
Pop-Up CORE 04:45 pm - 05:15 pm Lesley King 
 
BodyBalance 05:30 pm - 06:30 pm Jennifer De Gataeno 
BodyPump -please reserve 05:30 pm - 06:30 pm Lesley King 
RPM- please reserve 05:30 pm - 06:15 pm Melissa McNichol 
 
 
 
BodyPump -please reserve 06:00 am - 07:00 am Paula Griggs 
 
 
 
 
BodyAttack 08:45 am - 09:45 am Aaron Blatt 
Aqua Cardio Tone 09:00 am - 09:45 am Lisa Lockwood 
Cycle-please reserve 09:00 am - 09:45 am Heidi Shaner 
 
 
 
Mat Pilates - reserve - Live or Virtual 10:00 am - 10:45 am Heidi Shaner 
Yoga Fundamentals 10:00 am - 11:00 am Amy Stewart 
 
 
Lift Light- Virtual or Live 11:00 am - 12:00 pm Pat Jones 
Chair Yoga 11:15 am - 12:00 pm Bryce Abbott 
 
 
 
 
 
 
 
BodyPump -please reserve 04:30 pm - 05:30 pm Kelly Hughes 
 
 
Barre Fusion 05:30 pm - 06:15 pm Rachel O'Neill 
SPRINT-please reserve 05:30 pm - 06:00 pm Melissa McNichol 
 
High Fitness 05:45 pm - 06:30 pm Olivia Evans 
Vinyasa I/II 06:30 pm - 07:30 pm Bryce Abbott 
Reserved 06:45 pm - 08:15 pm  
SPRINT-please reserve 06:00 am - 06:30 am Erica Berzin 
 
 
 
 
 
BodyPump -please reserve 09:00 am - 10:00 am Regina Ford 
Cycle-please reserve 09:00 am - 09:45 am Nathan Garris 
Deep Water Interval Workout 09:00 am - 09:45 am Jeri Evans 
 
 
Tai Chi 10:00 am - 11:00 am Lee Felton 
 
HIIT Me Up 10:15 am - 11:00 am Cathy Pales 
 
 
Dance Lively 11:15 am - 12:00 pm Pat Jones 
 
BodyBalance 12:00 pm - 01:00 pm Kelly Hughes 
 
 
 
 
 
BodyCombat 04:30 pm - 05:15 pm Paula Griggs 
 
 
BodyAttack 05:30 pm - 06:15 pm Aaron Blatt 
BodyPump -please reserve 05:30 pm - 06:30 pm Melissa McNichol 
 
 
Yoga Flow 06:30 pm - 07:30 pm Eva Su 
 
BodyPump Express - reserve 06:00 am - 06:45 am Lois Love 
 
 
 
 
Vinyāsa Yoga 08:45 am - 09:45 am Amy Stewart 
Aqua Fitness 09:00 am - 09:45 am Kelly Hughes 
Cycle-please reserve 09:00 am - 09:45 am Heidi Shaner 
 
 
HIIT 09:30 am - 10:15 am Kelly Raichel 
Intermediate Pilates Fusion - please reserve 10:00 am - 11:00 am Heidi Shaner 
 
 
Better Balance Standing (chair optional) 10:30 am - 11:15 am Kelly Hughes 
 
 
 
Yin Yoga 12:00 pm - 01:00 pm Kelly Raichel 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BODYPUMP - reserve - Live or Virtual 08:15 am - 09:15 am Alexandra Remorenko 
SPRINT-please reserve 08:15 am - 08:45 am Melissa McNichol 
 
Vinyasa I/II 08:45 am - 09:45 am Eva Su 
 
 
 
 
BodyStep 09:30 am - 10:15 am Rima Masters 
BodyCombat 10:00 am - 11:00 am Paula Griggs 
 
 
BodyAttack 10:30 am - 11:15 am Aaron Blatt 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pop-Up- LaBlast 01:00 pm - 01:45 pm Julie Boyer 
Cycle/Core - Please reserve 01:30 pm - 02:30 pm Russell Bazydio 
Barre 02:00 pm - 02:45 pm Julie Boyer 
Zumba 02:00 pm - 03:00 pm April Heyward 
BodyBalance 03:00 pm - 04:00 pm Lesley King